Czy istnieje ryzyko przedawkowania witaminy d3 u niemowlaka?

Czy istnieje ryzyko przedawkowania witaminy d3 u niemowlaka. Karmię tylko piersią. Codziennie zażywam witaminy dla kobiet karmiących piersią które mają w składzie witaminę d3 400 j.m. Codziennie pije tran który ma w składzie d3 400 j.m. oraz podaje córeczce witaminę d3 i K (kapsułka twist-off). Dodam, że nie jadam ryb.

to zależy ile podaje pani tej wit. D3 i jaką. Na piersi warto podawać wit. D3 która na pewno jest witaminą i jest zarejestrowana jako lek a nie jako suplement diety, taka witamina jest Vigantol. Jedna kroplę dziennie dla dziecka to ilość która jest zalecana dla dziecka karmionego piersią. Ostanio zalecane dawki są większe niż dotychczas się pisało.