Czy jest to przyczyną zbyt częstej masturbacji?

Witam. Jestem dziewczyną, mam 20 lat. Od kiedy pamiętam, zawsze bardzo często się masturbowalam czasem nawet kilka razy dziennie. nie potrafiłam temu zaradzić , po prostu było to silniejsze ode mnie. Od dwóch lat mam chłopaka i nie ukrywam-dalej się masturbuję. Od niedawna zaczęliśmy ze sobą współżyć, bardzo mi zależało aby nie było to od razu, długo mój chłopak z tym zaczekał. Jest tylko jeden problem. Nie odczuwam z tego żadnej przyjemności. Czy test to przyczyną zbyt częstej masturbacji?

Dzień dobry!

Nawyki masturbacyjne (np. masturbacja kompulsywna, rytualna itp.) mogą powodować brak przyjemności ze współżycia z partnerem, ale możliwych przyczyn jest o wiele więcej. Cała opisywana przez Panią sytuacja - zarówno częsta masturbacja, jak i obecnie brak przyjemności ze współżycia - mogą być zarówno całkowicie naturalne, związane z przeciętnymi, powszechnymi etapami rozwoju seksualnego, jak i być objawem poważniejszych trudności. Nie jest możliwe odgadnąć tego na podstawie skąpych informacji bez osobistego kontaktu z terapeutą.

Pozdrawiam!