Czy konieczna jest pilna interwencja u innego stomatologa?

Witam Czy normalne jest, że trzy dni po założeniu zatrucia na dolną szóstkę (leczenie kanałowe, złamana ściana) zaczęły mnie boleć także okoliczne całkowicie zdrowe zęby (przy nacisku, 5 i 7) oraz kość ? Dodatkowo dziąsło wokół i pod zębem jest silnie zaczerwienione. Przed założeniem zatrucia zarówno bólu jak i przekrwienia (5,6,7) nie było. Lekarz jest obecnie zagranicą a wizytę mam za 11 dni. Czy konieczna jest pilna interwencja u innego stomatologa ?

Jest to powikłanie , które zdarza się przy tej metodzie , dlatego nie stosuję się dewtalizacjji we współczesnej endodoncji