Złamanie wiertła podczas leczenia kanałowego

Witam, W trakcie leczenia kanałowego pękło narzędzie pod koniec kanału ze względu ze "ciasno i twardo". Dentysta "przepchnął" je niżej wyczyścił do końca kanał i go zamknął. Złamane wiertelko mam tak jakby pod korzeniem. Powikłania mogą byc, jesli bedzie zakażenie dostanę zastrzyk antykbakteryjny bez dodatkowych opłat. Pytanie: czy takie wyjscie z sytuacji moze działać poprawnie? Wiertelko nie bedzie miało wpływu na zdrowie ogólne?

Najlepszym rozwiązaniem byłoby usunięcie pozostawionego narzędzia przy użyciu mikroskopu,jeżeli jednak nie ma takiej możliwości należy obserwować zachowanie leczonego zęba i okolicznych tkanek.