Czy konieczna operacja tarczycy przy powiększonym lewym płacie?

Witam, czy konieczna operacja tarczycy przy powiekszonym lewym placie, gruczoł tarczycowy powiększony obj. ok. 26 ml, dolnym biegunem lewego płata schodzi nieco ponizej krawędzi mostka. Gruczoł o prawidłowej echogemicznosci i jednorodnej echostrukturze zawiera w P2 torbelowato-lity okunturowany guzek o sr. ok. 7 mm, podobny guzek w L2 śr. 17 mm. W L3 i ciesni lity izoechogeniczny w PD obwodowo i w całej objętości. Szyjne w. chłonne niepowiekszone. Proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Sądzę że warto jest wykonać Biopsja. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie