Czy lek Filepsin Retard ma wpływ na płodność?

Czy lek filepsin retard 200mg wpływa znacznie na wzrost wagi ciała oraz na płodność?
KOBIETA, 22 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Finlepsin Retard to lek przeciwpadaczkowy, który zawiera substancję czynną - fenobarbital. Wpływ na wagę ciała i płodność może różnić się w zależności od indywidualnych reakcji organizmu, dawki leku i długości stosowania. Każda osoba może reagować inaczej na leki, więc efekty uboczne i wpływ na organizm mogą być różne w różnych przypadkach.

Należy jednak podkreślić, że nie odnajduje się doniesień dotyczących negatywnego wpływu leku na płodność u kobiet. Co do zwiększenia masy ciała, to może ona wystąpić u niewielkiej liczby pacjentów stosujących ten preparat, dlatego, jeżeli zaobserwowała Pani u siebie taką sytuację, zalecamy konsultację z lekarzem.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://leki.abczdrowie.pl/p/finlepsin-400-retard-teva-pharmaceuticals-polska-sp-z-o-o

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.