Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 0 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy masturbacja wpływa na wymiary penisa?

Witam! Mam trzy pytania, które nie dają mi spokoju... 1. Czy istnienie jakiś schemat/tabela standardowej długości i grubości penisa względem wieku? 2. Jak masturbacja wpływa na długość i grubość prącia? 3. Jakie są w przyszłości konsekwencje częstej masturbacji w wieku 14 - 16lat? Pozdrawiam :)
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam!

Nie istnieją dokładne dane tabelaryczne odnoszące rozmiar prącia do wieku. Zwłaszcza w okresie dojrzewania, które przebiega osobniczo w różnym tempie byłoby to wysoce niemiarodajne.

Nie dowiedziono, że masturbacja może mieć jakikolwiek związek z długością penisa, jednak jej nadmierne stosowanie może doprowadzić do spadku satysfakcji ze współżycia z partnerką.

Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety