Czy mogę farbować włosy?

Witam,

mam pytanie, jestem w 10 tyg. ciąży, lekarz powiedział, że wszystko w porządku, dziecko ma 25,3 mm ;), a moje pytanie brzmi, czy ja mogę sobie zrobić balejaż? Fryzjerka zapewnia mnie, że tak, ponieważ farba nie ma dostępu do skóry.

Proszę o odpowiedź?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Tak, nie ma przeciwwskazań do farbowania włosów w ciąży (żadne badania nie wykazały szkodliwości tej procedury). Dla pełnego spokoju, radzi się jednak zwykle wstrzymać się z farbowaniem do drugiego trymestru, tak aby zakończyło się powstawanie narządow wewnętrznych dziecka (organogeneza).

Pozdrawiam serdecznie!