Czy mogę opalać się na solarium mając taki metal?

Rok temu miałam operacje metoda ravitcha. Szewska klatka piersiowa. Mam włożony taki metalowy pręt który klatkę stabilizuje. Moje pytanie brzmi czy mogę opalać się na solarium z tym metalem w środku i czy on w żaden sposób się nie rozgrzeje ? Blizna jest zagojona a opalanie natryskowe nie jest dla mnie.

Dzień dobry,

elementy metalowe w tkance nie są przeciwwskazaniem do opalania. Natomiast proszę rozważyć negatywny wpływ solarium na skórę w ogóle, jak np. zwiększone ryzyko powstawania przebarwień, przyspieszone starzenie skóry, brak syntezy witaminy D3 itp. Rozumiem, że nie satysfakcjonuje Panią opalanie natryskowe, ale na pewno jest ono lepszym rozwiązaniem niż solarium. Ewentualnie polecam opalanie światłem słonecznym oraz samoopalacze (np. St. Tropez lub B.tan). Jednocześnie proszę przyjmować antyoksydanty dla wzmocnienia ochrony skóry przed uszkodzeniami posłonecznymi (np. beta karoten, likopen, resweratrol, witaminy C, E, koenzym Q10) przez cały czas opalania i to zarówno w postaci suplementów diety, jak i kremów do pielęgnacji.

Pozdrawiam,

dr Ewa Szmaj