Czy w tej sytuacji mogę korzystać z solarium?

Mając metalową płytkę oraz śruby w obu kostkach mogę korzystać z solarium ? Czy metal nie będzie „parzyć” ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

metalowe elementy umieszczone w nodze nie są przeciwwskazaniem do opalania na solarium. Warto jednak rozważyć tę opcję nabywania opalenizny – nasi specjaliści z zakresu kosmetologii są zdania, iż solarium może negatywnie wpływać na skórę, ponieważ zwiększa ryzyko powstawania przebarwień oraz przyspiesza proces starzenia się skóry.

Być może warto pomyśleć również o innych metodach pomagających zdobyć opaleniznę, takich jak stosowanie samoopalaczy bądź spróbować opalania natryskowego.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znaleźć można pod poniższymi

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-opalac-sie-na-solarium-downloadmajac-taki-metal,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-korzystac-z-solarium-majac-sruby-w-nodze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.