Czy mogę zajść w ciążę przy niedoczynności tarczycy?

Mam 34 lata. Ważę 135 kg. Mam niedoczynność tarczycy prawie opanowaną, tzn. TSH = ok. 5. Czy mam szanse na zdrowe dziecko?
34 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niedoczynność tarczycy może wiązać się z upośledzenem płodności i w związku z tym z trudnościami w zajściu w ciążę. Jednak leczona prawidłowo i wyrównana czynność tarczycy, nie powinna wpływać negatywnie na próby zajścia w ciąże ani na zdrowie dziecka. Ma jednak Pani dużą nadwagę, a to pociąga za sobą wiele powikłań, może współistnieć z pewnymi zaburzeniami hormonalnymi lub być ich wynikiem. Ważne jest, czy Pani regularnie miesiączkuje. Jeśli tak i jeśli nie ma problemów ginekologicznych, nie powinna mieć Pani trudności, aczkolwiek najlepiej zgłosić się do ginekologa i przedstawić mu swoje obawy. Na podstawie wywiadu i badań będzie mógł precyzyjniej odpowiedzieć na Pani pytanie.

Pozdrawiam.