Czy mogłam już zajść w ciążę po porodzie?

Witam. Jestem 5msc po porodzie karmie piersią, jeszcze nie uprawialiśmy sexu z partnerem, ale były małe pieszczoty członkiem po wargach sromowych . 11 listopada miałam niby pierwszy okres i jeszcze nie pojawił się okres 21.12 . Czy jest możliwość że jestem w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ryzyko zajścia w ciążę na skutek pieszczot jest niewielkie, choć nie można go całkowicie wykluczyć, zwłaszcza, jeśli miałyby one miejsce podczas dni płodnych.

Z drugiej strony miesiączki po porodzie mogą być nieregularne i jest to bardzo prawdopodobne, skoro nadal karmi Pani piersią. Aby mieć pewność, że nie zaszła Pani w ciążę, proszę wykonać test ciążowy po 14 dniach od tego zdarzenia. Po tym czasie powinien już być wiarygodny.

Jednocześnie proszę pamiętać, że menstruacje mogą być nieregularne, aż do zakończenia okresu laktacji.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/karmienie-piersia-a-brak-okresu, ttps://pytania.abczdrowie.pl/pytania/karmienie-piersia-a-brak-okresu-po-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozliwe-jest-ze-jestem-w-kolejnej-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.