Czy moja waga jest prawidłowa? Ile i jak powinnam schudnąć?

Jestem dziewczyną i ważę 50-51 kilogramów przy 165 cm wzrostu. Jestem średnio aktywna, często biegam i codziennie chodzę ok.1,5 kilometra. Jestem wegetarianką. Poza tym robię brzuszki, kręcę hula-hop i ćwiczę podstawowe ćwiczenia (rowerek itp.). Przedtem próbowałam ograniczyć słodycze. W mojej rodzinie występuje otyłość oraz anoreksja. Przykładowy jadłospis to: - rano (ok. 7) jem kanapkę z powidłami i piję kakao, potem w szkole (ok.10 i 14.00) kawałek chleba z serem, - w domu (16,30 - 18,00) jem ziemniaki gotowane w łupinkach z kapustą, - na kolację jem ( 20,00 - 21,00) jogurt malinowy. W ciągu dnia jem również cukierki, jabłka, grejpfruty, kawałek czekolady. Piję ok 1,5 litra dziennie wody niegazowanej. Źle czuje się w swoim ciele i jestem zakompleksiona. Moje przyjaciółki ważą ok. 30-40 kg. Czy ja dobrze ważę? Jeśli nie, to co mogę zrobić, aby schudnąć? Pomóżcie! Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa, z tego też względu nie powinnaś podejmować diety odchudzającej.
Nie ma sensu porównywać się z koleżankami.
Każda z Was jest inna - ma inny typ budowy ciała, jest innego wzrostu, ma odmienną zawartość tkanki mięśniowej.
Problemem jest zbyt małe spożycie warzyw i nabiału.
Dieta wegetariańska nie powinna być stosowana na własną rękę.
Najmniejsze ryzyko niedoborów stwarza tzw. dieta semiwegetariańska, w której nie rezygnuje się całkowicie z mięsa, ryb, jaj.
Prosiłabym Cię, abyś omówiła z rodzicami pomysł diety wegetariańskiej oraz (jeśli to możliwe) udała się do dietetyka, który podpowie jak łączyć ze sobą produkty i na jakich oprzeć dietę, by zmniejszyć ryzyko niedoborów pokarmowych.
Nie możesz stosować diet na własną rękę, bez porozumienia ze specjalistą.

Zajrzyj na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pozdrawiam