Czy moje 6-tygodniowe dziecko jest przekarmione?

Czy dziecko karmione piersią można przekarmić? Synek aktualnie ma 6 i pół tygodnia, waży 5355g. Waga urodzeniowa to 3270g. Lekarz powiedział, że maluch za szybko przybiera i jest grubiutki, więc żeby zwiększać przerwy między kamieniami, podawać smoczek. Aktualnie mały je jeszcze dosyć nieregularnie, w ciągu dnia zdarzają się często przerwy po 1h albo 2h, ale czasami też 3h. W nocy podobnie, chociaż trafiają się coraz częściej także 4h. Także głównie "problemem" są częste karmienia w ciągu dnia (szczególnie te co 1h). Słyszałam jednak, że dziecka karmionego piersią nie można przekarmić. Czy w takim razie ograniczać karmienia, czy dalej karmić na żądanie?
KOBIETA, 24 LAT 11 miesięcy temu

Lek. Anna Waszewska Pediatria

Niemowlęta karmimy na żądanie , pytanie czy za każdym razem jak dziecko jest niespokojne dostaje od razu pierś zamiast właśnie zaspokoić inne jego potrzeby np zmiana pieluszki , utulenie , smoczek. Czasami wystarczy pokangurowac i dziecko się uspokaja bez podaży mleka . Z reguly wiekszsc się wyciąga na długość i „zgubi” zapasy