Czy może być guzek w jamie ustnej?

Witam, od ok. miesiąca mam w jamie ustnej małego guzka na wewnętrznej ścianie policzka. Guzek ten nie boli ani nie rośnie, jest białego koloru i odchodzą od niego białe pręgi, mam obok niego szóstkę do usunięcia, policzek jest cały czas podrażniany przez ubytek w zębie. W internecie sporo się naczytałem na ten temat i obawiam się co to może być. Nie pisałbym tu gdyby czasy były inne, natomiast teraz wyjście do dentysty jest nieco problematyczne. Co to może być? Dużo się się naczytałem o nowotworach. Będę wdzięczny za sugestie.

Witam, bez bezpośredniego badania nie jest możliwe postawienie diagnozy. Zmiana na policzku może być wynikiem drażnienia przez ząb, ale może to być również przemieszczony gruczoł łojowy lub ślinowy, a także sporo innych. Na pewno wizyta u stomatologa, szczególnie ze specjalizacją z periodontologii, może pomóc ocenić czym jest opisywany przez Pana mały guzek.