Czy możliwe jest że wdała się martwica?

Witam . Tydzień temu mialam z synem wypadek rowerowy. Lekarz zalecił smarowanie ran głębokich które nazwał "oznakowaniem skory" maści iruxol mono 1.2j/g . . Rana znajduje się na prawej nodze przy kostce . Noga jest w szynie . Mamy 2razy dziennie zmieniać opatrunki. Zauważyłam, ze skora w miejscu dookoła rany zrobiła się biala i wygląda jak po długiej kąpieli . Podejrzewam, ze to od tej maści która wycieka pod wpływem nacisku gdy zmieniamy bandaż. Pytanie je brzmi: Czy to możliwe, że tak skóra w okol rany robi się martwicza?

Dzień dobry. Maść Iruxol jest maścią proteolityczną, rozpuszcza martwicze tkanki. Należy bardzo uważać przy jej nakładaniu, tak, żeby nie miała kontaktu ze zdrowymi tkankami, ulegną one uszkodzeniu wskutek działania enzymów zawartych w maści. Objawy opisywane tutaj są spowodowane prawdopodobnie działaniem Iruxolu.