Czy można ćwiczyć przed operacją żylaków?

Witam. Mam zylaki nog. Jestem po dopplerze i mam skierowanie na operacje. W zwiazku z tym mam pytanie czy moge w ogole chodzic na silownie? Jezeli tak to jakich cwiczen mam unikac? Rozumiem ze nie moge nakladac sobie duzego obciazenia na nogi. Ale czy w ogole moge robic jakiekolwiek cwiczenia na nogi? Bo chyba cwiczenia na brzuch i rece moge robic normalnie? Z gory dziekuje za odpowiedzi;)

Ćwiczenia kkdą na pewno wskazane, aby przepływ w naczyniach był zachowany, muszą to byc jednak ćwiczenia bez obciążania kkd, lekkie, jednostajne, najlepsze byłoby po prostu spacerowanie np po bieżni. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany czas odpowiedzi ze strony portalu.