Czy można Dutilox łączyć z alkoholem?

Witam.mam 36 lat i od 8 miesiecy przyjmuje lek dutilox 60mg na dobę, moje samopoczucie jest bardzo dobre pomijając fakt że 1 miesiąc stosowania to koszmar jeśli chodzi o skutki uboczne.chcialbym wiedzieć czy okazyjne wypicie alkoholu nie spowoduje że lek przestanie całkiem dzialac bo tak miałem w przypadku pregabaliny która stosowałem 2 lata.dodam że po wypiciu niedużej ilości okazyjnie raz na jakiś czas na drugi dzień czuje się bardzo dobrze. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zagłębiając się w ulotkę dołączoną do preparatu, znajdziemy informację, że należy zachować ostrożność przy łączeniu tego leku z alkoholem.

Zgodnie z wiedzą medyczną alkohol ma swoje oddziaływanie na różnego rodzaju leki. W niektórych przypadkach doprowadza on do osłabienia, a w innych do nasilenia ich działania. Przy antydepresantach, takich jak wskazany preparat, należy szczególnie uważać przed niezdrowymi konsekwencjami.

Dla własnego zdrowia zalecamy powstrzymanie się od spożywania alkoholu podczas farmakoterapii, jeżeli jednak zdecyduje się Pan na niego, to proszę to robić w umiarkowanych ilościach.

Więcej informacji o łączeniu leków z alkoholem znajdzie Pan w naszym artykule, do którego link zamieszczam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/interakcje-alkoholu-z-lekami

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.