Tabletki nasenne bez recepty

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące tabletek nasennych bez recepty. Czy można kupić w aptece jakiekolwiek tabletki nasenne bez recepty? Bardzo potrzebuję tych leków, natomiast boję się iść do lekarza, bo boję się, że coś u mnie wykryje... Może byłaby możliwość dostać jakieś tabletki nasenne bez recepty żebym nie musiał wcześniej iść do lekarza? I jeśli jest taka możliwość to jakie są nazwy tych leków? Mógłbym prosić o podanie konkretnych? I przy okazji chciałbym zapytać czy stosowanie tego typu leków może powodować jakieś efekty uboczne. Czy jeśli na przykład wezmę jedną tabletkę dziennie na wieczór żeby móc zasnąć to nic mi nie grozi? Czy istnieje jednak ryzyko, że coś będzie nie tak? Bardzo proszę o szybką odpowiedź na moje pytanie i podanie nazwy konkretnych leków. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

W leczeniu bezsenności zawsze potrzebna jest całościowa ocena pacjenta, ponieważ jest wiele chorób, które wtórnie prowadzą do bezsenności, a zawsze lepiej usunąć pierwotną przyczynę. Dlatego mimo wszystko proponuję wizytę u lekarza pierwszego kontaktu.

Jeżeli chodzi o leczenie, w pierwszej kolejności proszę zadbać o higienę snu, tzn. unikać drzemek, picia kawy i napojów energetyzujących przed snem (w tym ciepłej czekolady, herbaty), picia alkoholu i palenia papierosów przed snem.

Istnieje też sporo leków bez recepty, ale proszę o korzystanie z nich z rozwagą i zawsze w razie wątpliwości skontaktowanie się z lekarzem. W pierwszej kolejności można sięgnąć po ziołowe preparaty np. liście melisy czy wyciąg z korzenia kozłka oraz arktyczny korzeń.