Czy można przepłukać zatoki u 4-letniego dziecka?

Witam. Czteroletnia córka miała wyciętego trzeciego migdałka 11 dni temu. Teraz ma zatkany nosek i nie może go wydmuchać. Czy mogę jej wypłukać n zatoki preparatem Irigasin?

Oczywiście, najlepiej jak dziecko zrobi to samodzielnie. Jest to bardzo dobra metoda na ewakuację wydzielny w nosa. Proszę tylko robić to delikatnie i wcześniej udrożnić nos jeśli będzie zatkany kroplami obkurczającymi.