Czy można smarować tłuszczem zmiany skórne u dziecka z atopowym zapalenie skóry?

Czy przy atopowym zpalaeniou skóry u dziecka można zmiany smarować naturalnymi tłuszczami? Np. olejem kokosowym?

Do pielęgnacji dzieci z AZS należy stosować emolienty- specjalistyczne, niezawierające barwników, konserwantów i substancji zapachowych preparaty przeznaczone dla skóry atopowej.

Nie zaleca się natomiast stosowania preparatów nieznanego pochodzenia i nieprzebadanych dermatologicznie kosmetyków. W przypadku prób stosowania preparatów z tzw. naturalnymi produktami (np. olejem kokosowym) proszę robić to bardzo ostrożnie, bo mogą one wywołać zaostrzenie zmian skórnych u dziecka, a nawet być przyczyną rozwoju alergii.