Czy można wykonać zabieg chirurgiczny podczas stosowania leków?

Dzień dobry, biorę leki antydepresyjne (trazodon). Czy mogę poddać się zabiegowi chirurgicznemu w trakcie stosowania (znieczulenie miejscowe)? W ulotce jest napisane, że należy unikać stosowania ketokonazolu. Czy mogę stosować go w postaci płynu do kąpieli?

Lek. Paweł Szadkowski

Miejscowe stosowanie ketokonazolu i miejscowe znieczulenie nie powinno interferować ze stosowanymi lekami.