Czy można zapomnieć o pierwszej miłości?

Witam, Czy można zapomnieć o pierwszej miłości? I ile czasu trwa odkochanie się? Niestety rozstaliśmy, bo nie nie wytrzymałam psychicznie. Przerosła mnie jego choroba z dzieciństwa. Jestem ogólnie osobą bardzo słabą psychicznie i emocjonalnie. Wszystkim się przejmuję i stresuję, więc nie chciałam go ranić i oszukiwać. A teraz nie mogę zapomnieć o naszych wspomnieniach i to co nas łączyło. Proszę o radę i pomoc.

Dzień dobry,
Sądzę, że o pierwszej miłości raczej się nie zapomina ,ale po dłuższym okresie czasu akceptujemy rozstanie i wspomnienia zwykle nie wzbudzają w nas negatywnych emocji. Oczywiście bywa bardzo różnie i to kwestia konkretnego przypadku. Jeśli chodzi o odkochanie się to nie ma reguły i czasem bywa tak, że kocha się całe życie jedną osobą z przeszłości i wspomnienia zawsze wywołują cierpienie a czasem bardzo szybko wszystko mija. Ciekawi mnie to o jaką chorobę konkretnie chodzi i dlaczego to Panią przerosło. Jeśli nadal go Pani kocha to zawsze może Pani starać się do niego wrócić. Pani zerwała a więc jest szansa na to, że on nadal kocha i cierpi z powodu tego rozstania. Jeśli obawia się Pani rozmowy w cztery oczy proponuję napisanie do niego długiego papierowego listu lub maila. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i zamiast przeżywać stratę może warto spróbować odzyskać utracony obiekt miłości. Dobrym pomysłem byłaby także rozmowa z psychologiem psychoterapeutą i wspólne zastanowienie się nad rozwiązaniem. Napisała Pani, że nie wytrzymała psychicznie i zastanawia mnie to, czy istniałaby możliwość przepracowania tego problemu z terapeutą i dotarcie do tego, co wywołał w Pani tak silny lęk przed tym związkiem.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/