Czy nadal mam nosić opatrunek?

Witam serdecznie. Mialam zalozone szwy na przeciety palec. Dzis zostaly zdjete (po 13 dniach). Przez caly czas nosilam opatrunek i staralam sie nie moczyc tego miejsca (uzywalam rekawiczek przy kapieli, myciu naczyn itp). Teraz po zdjeciu moge normalnie moczyc to miejsce? mam nadal nosic opatrunek? niestety nie spytalam lekarza, poniewaz bylam cala zestresowana zabiegiem sciagania szwow. Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam :)

Witam
Jeśli nic nie cieknie można nie zmieniać opatrunku i odkażać jeszcze przez parę dni. Palec może Pani moczyć.
pozdrawiam
Dr n med Daniel Maliszewski

Witam , nie jestem w stanie odpowiedzieć autorytatywnie nie widząc rany!!! Proszę zgłosić się do operatora w celu uzyskania konkretnych instrukcji!!! z.żurawski