Czy należy odstawić Clonazepam w tej sytuacji?

Dzień dobry Jestem w trakcie 2 tygodniowej kuracji clonazepanem, w sobotę mam wesele. Czy muszę przestać go brać odpowiednio wcześnie, żeby na weselu napić się kilka lampek wina czy wystarczy, że nie wezmę go tylko tego dnia. Dodam, że biorę 1/4 tabletki 0,5 mg rano i wieczorem. Bardzo dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, podczas kuracji Clonazepamem nie należy spożywać alkoholu, ponieważ może się to przyczynić do zwiększenia stężenia leku we krwi. Nagłe odstawienie tego leku może spowodować problemy zdrowotne i nie należy tego robić, Clonazepam odstawiamy stopniowo, jednak w przypadku, gdy kuracja trwa dwa tygodnie, nie ma to sensu i leczenie może nie być skuteczne, w związku z tym warto byłoby zrezygnować z niego podczas wesela.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/clonazepam

https://portal.abczdrowie.pl/antybiotyki-a-alkohol

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.