Czy należy wykluczyć, że do zarażenia doszło w trakcie ciąży?

Witam, obecnie jestem w 14 tc. W 13 tc mialam robione badania na toksoplazmę, zarówno IGg jak i IGm wyszły dodatnie, tj IGg 77 UI/ml, IGm -7,01 COI. Awidność wynosi 0,45 , przy robieniu awidności IGg spadło do 314 UI/ml. W wyjasnieniu wyniku pisało, że jest to awidnośc wysoka wykluczająca zakażenie w przeciągu ostatnich 3-4 miesięcy. Czy należy zatem wykluczyć, że do zarażenia doszło w trakcie ciąży ? Obecnie biorę Rovamecynę ( 3 x1 ). Dziękuje za odpowiedz.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie można tego wykluczyć. Konieczna jest antybiotykoterapia.