Czy obawiać się tego kardiogramu?

Witam. Proszę o wytłumaczenie opisu kardiogramu i czy powinienem się obawiać. Rytm zatokowy 75/min, LBBB oraz blok P/K 1 st, ujemny T w V1-V3.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśli LBBB nie jest zjawiskiem nowym to nie należy się martwic tym wynikiem. Jeśli występują u Pana jakieś inne, niepokojące objawy ze strony serca to proszę się skonsultować z kardiologiem. Pozdrawiam.