Czy pewne zioła lub leki mogą powodować znaczne obniżenie libido u kobiety?

Witam, mam 21 lat i od zawsze zmagam się z problemem zbyt wysokiego libido, niestety mój partner posiada inny temperament. Bardzo się z tym męczę, ponieważ jemu wystarczy współżycie raz na tydzień, a dla mnie to za mało. Budzi to we mnie frustrację i złość, gdy partner odmawia mi współżycia. Bardzo to kocham i nie chcę zniszczyć tego związku przez różnicę temperamentów, dlatego by uniknąć dalszego rozczarowania i złości myślę nad farmakologicznym obniżeniem libido. Zaspokajanie się w pojedynkę nawet codziennie nie pomaga, medytacja, sport czy techniki relaksacyjne również. Nie chcę zgłaszać się na terapię do seksuologa, ponieważ wiem, że z racji mojego młodego wieku nie zostanę potraktowana poważnie. Dodam, że biorę tabletki antykoncepcyjne, myślę nad postawieniem ich, ponieważ i tak nie opłaca mi się ich brać ze względu na współżycie tylko 3-4 razy na miesiąc. Bardzo proszę o informację, czy pewne zioła lub leki mogą powodować znaczne obniżenie libido u kobiety? Pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc

Lek. Michał Lenard

Oczywiście istnieją leki, których jednym z działań jest obniżenie libido. Nie wiem jednak, czy sytuacja, którą Pani opisuje jest wskazaniem do ich stosowania. Mimo Pani wątpliwości sugeruję jednak zgłosić się do seksuologa i z nim przedyskutować problem, być może znajdzie się dobre rozwiązanie. Pozdrawiam!