Co zrobić, aby moje libido się podniosło?

Jestem w rocznym związku, mamy za sobą dość ciężkie czasy, oboje zdradziliśmy się nawzajem, a aktualnie borykam się z problemem spadku libido. Nie potrzebuję często uprawiać seksu, w zupełności wystarczy mi raz na miesiąc, za to mój partner chciałby to robić częściej. Problem jest taki ze raczej się nie stresuję, uprawiam sport, śpię dobrze, biorę tabletki antykoncepcyjne, wiec nie wiem dlaczego już nie mam takiej potrzeby. Taki stan trwa od około pół roku. Nie czuję tez specjalnie dużego pociągu seksualnego do mojego partnera, za to jak już uprawiamy seks to jest on cudowny i mimo wszystko lubie to. Jak sprawić żeby mnie bardziej pociągał i to libido się podniosło?

Dzień dobry.

Zwykle ochota na seks u kobiet wzrasta wraz z atrakcyjnością związku. Jeśli relacja z partnerem jest zadowalająca, jeśli na innych płaszczyznach związku nie dochodzi do nieporozumień, wreszcie - jeśli oboje partnerzy pielęgnują bliskość fizyczną, dotyk, pocałunki, etc., współżycie seksualne staje się dopełnieniem całości relacji.

Skoro zdradziliście się Państwo nawzajem, można przypuszczać, że czegoś we wzajemnej relacji Wam brakowało/brakuje, czemu można się przyjrzeć podczas konsultacji psychologicznej pary.

Można również postawić hipotezę, że możliwe, że jako młoda osoba niespecjalnie rozbudziła Pani w sobie potrzebę seksualną, a w związku z tym, nie czuje Pani dużej potrzeby uprawiania seksu.

Niezależnie od powyższego, trzeba podkreślić, że drogą internetową można jedynie "gdybać" - rzeczywista diagnoza opisanego przez Panią problemu może być wiarygodna, gdy zdecyduje się Pani na konsultację psychologiczną, bądź psychologiczno-seksuologiczną - najlepiej wraz z partnerem.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski

https://abovo.bialystok.pl/