Czy powiększone węzły chłonne mogą długo się wchłaniać?

około 2 miesiące temu wyczułem ,że mam powiększone i bolące węzły chłonne pod pachami . W tamtym czasie miałem opryszczkę wargową,byłem u lekarza, morfologia i crp zrobione i wszystko ok, w morfologii widać pozostałości po infekcji (neutrofile 34%,limfocyty 54%)węzły od dłuższego czasu już nie bolą.Węzeł pod prawą pachą się dużo zmniejszył, jest teraz wielkości połowy opuszka palca, z lewej strony są chyba 2 węzły i dużo wolniej się wchłaniają,często je dotykam.Czy mogą się tak długo wchłaniać?

Magdalena Mroczek

Najlepiej zwrócić się do lekarza i wyjaśnić przyczynę powiększenia węzłów.