Kobieta , 31 lat Dzień dobry. Od miesiąca mam powiększony węzeł chłonny pod pachą. Na początku był bolesny, teraz już nie. Ma mniej niż 2 cm i jest ruchomy. Augumentin nie pomógł. Morfologia w normie, ob 1, LDH 160, crp mniej niż jeden. Tylko w rozmazie limfocyty 53% i neutrofile 35%. Jestem dwa miesiące po cc, nie karmilam piersią. Wizytę u lekarza mam w poniedziałek, zaczekać spokojnie czy działać szybko? Martwi mnie ten węzeł i wyniki rozmazu.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie krwi – Morfologia krwi to badanie krwi, które jest bardzo popularnym narzędziem diagnostycznym. Zarówno morfologia krwi, jak i pomiar cholesterolu czy USG węzłów chłonnychUSG węzłów chłonnych jest podstawowym badaniem umożliwiającym ocenę ich wielkości, struktury miąższu oraz stosunku do otaczających tkanek. USG węzłów chłonnych wykonuje się najczęściej z powodu powiększenia węzłów chłonnych, ich bolesności lub też zmian w obrębie skóry nad węzłami.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Alergologia i pulmonologia

Powiększone węzły chłonne - przyczyny, diagnostyka

Powiększone węzły chłonne powinny być przyczyną udania się do lekarza. Główną funkcją węzłów jest filtracja zawartej w niej limfy oraz udział w wytwarzaniu przeciwciał. Węzły chłonne likwidują drobnoustroje, stanowią więc ważny element układu immunologicznego....