Czy powiększony lewy przedsionek może być skutkiem nadmiernego uprawiania sportu?

Witam. Mam 21 lat, od około 13 do 19 roku życia jeździłem wyczynowo na rowerze. W wieku 20 lat poszedłem do wojska, gdzie zostałem do dziś i również mam częsty kontakt z wysiłkiem fizycznym. Podczas badań EKG wyszło, że mam powiększony lewy przedsionek serca. Prosiłbym o odpowiedź, czy może to być związane z moim trybem życia i nadmiernym uprawianiem sportu, czy jednak jest to jakaś wada...?

Witam serdecznie.

Aby określić stan przedsionka nie wystarczy samo badanie EKG. W takim wypadku wskazane jest wykonanie ECHO serca. Pozwoli to na określenie rozmiaru przedsionka.
Przerost lewego przedsionka może być spowodowany uprawianiem sportu.
Pozdrawiam