Czy poziom neutrofilu 1.8 u dziecka 15-miesięcznego jest normalny?

Niski poziom neutrofili u dziecka 15 mc. 1.8. Czy to norma czy sie martwic? Dziekuje za odpowiedz.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

U 15 miesięcznego dziecka w rozmazie białych krwinek dominują limfocyty. Neutrofilii jest mniej niż limfocytów. Wynika to z dojrzewania układu odpornościowego. Nie jestem w stanie odpowiedzieć czy poziom 1,8 jest prawidłowy, ponieważ wynik taki podaje się zarówno w procentach jak i jednostkach np. tys/ul i nie wiem do której sytuacji mam się odnieść.