Wyniki badania krwi u 15-miesięcznego synka

Witam, otrzymałam dzisiaj wyniki badań mojego 15-miesięcznego synka i bardzo się martwię a wizyta u lekarza dopiero w poniedziałek. podaje wyniki LEU 8,2 Ery 4,3 Hg 10,5 Hkt 32 MCV 75 MCH 25 MCHC 32,6 RDW-CV 16. Z rozmazu Gran pałeczkowe 1% Gran segm. 17% Gran kwas 4% Limfocyty 76% i Monocyty 2%. poziom żelaza 47,1. Mam pytanie, czy niski poziom żelaza może wpływać na tak wysoki poziom limfocytów? Czy taki poziom limfocytów powinienn mnie niepokoić czy jest odpowiedni do wieku?

Milena Lubowicz

Poziom limfocytów nie powinien niepokoić u dziecka w tym wieku, może być wynikiem banalnej infekcji, chociażby kataru. Natomiast dziecko ma niedokrwistość z niedoboru żelaza i myślę, że tym należy się zająć w pierwszej kolejności.
Pozdrawiam