Czy poziom prolaktyny lub progesteronu mógł mieć wpływ na wczesne poronienie?

Witam, czy poziom prolaktyny lub progesteronu mógł mieć wpływ na wczesne poronienie? Mam nieregularne miesiączki 42-50dni cyklu. Od listopada biorę luteine od 16 dnia cyklu przez 10 dni,pod koniec listopada starania o dziecko, 15/12 w różnych odstępach czasu 3 testy pozytywne, ok 20/12 brązowe plamienie,25/12 krwawienie i jak się okazało wczesne poronienie. Kiedy w moim przypadku zrobić badania progesteronu? Ciężko ocenić owulację plus branie luteiny. CZY starać się dalej? Czy odczekać jakiśczas

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza ginekologa najlepiej zajmującego się wspomaganiem rozrodu. Po badaniu określi odpowiednie Postępowanie