Czy proteza to ostateczność u osoby z próchnicą?

Witam mam 26 lat i mam problem z gornymi zebami mam ubyli u na przodzie na gornych zebaach od dziasel dziurki sa spore dwa lata temu plombowalem ale wypadly mi dentysta muwil ze nie zablombuje bo tam gdzie dziura to czarna pruchnica jest kaźe wyrwac wszystkie i zalozyc proteze czy da sie to wyleczyc albo zaplombowac bez wyrywania?

Witam,

Nawet bardzo zniszczone zęby w wielu przypadkach dobry stomatolog jest w stanie uratować. Usunięcie zęba jest w nowoczesnej stomatologii ostatecznością. Niezbędne badanie stomatologiczne w celu oceny stanu uzębienia. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski