Czy przyjmowanie estrogenów przez mężczyzn jest bezpieczne?

Jestem osobą transseksualną. Nie zależy mi na razie na zmianie płci, ale chcę uwydatnić swoje piersi. Wiem, że te u mężczyzn rosną od przyjmowania estrogenu. Czy jest to bezpieczne? Czy istnieją preparaty do stosowania zewnętrznego które można by wsmarowywać w okolicach piersi tak by działać miejscowo?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli nie ma wskazań do stosowania estrogenów, to jest to niebezpieczne. Sugeruję kontakt z andrologiem i seksuologiem, którzy w bezpieczny sposób pokierują terapią. Z reguły w takich przypadkach stosuje się operację wszczepienia implantów piersi.

Dzień dobry,
W przemianie płci u osób trans stosuje się wiele metod korekcji poprzez implanty piersiowe przeszczepy tkanki etc. W przypadku kiedy Pan znajdzie swoje powody zapraszam do rozmowy, lub gdy podjęte zostały już decyzje proszę o przesłanie prywatnie większego formatu zdjęć lub zrobi Pan najlepiej, przychodząc na konsultację do mojego gabinetu, tylko wtedy będę mógł dokładnie zbadać Pana i ocenić co należy i jak można zrobić, jak Panu Pomóc w tej sytuacji.
Dzień dobry,
W chirurgii zmiany płci u osób trans stosuje się wiele metod korekcji np. poprzez implanty piersiowe przeszczepy tkanki etc. W przypadku kiedy Pan znajdzie swoje powody zapraszam do rozmowy, lub gdy podjęte zostały już decyzje proszę o przesłanie prywatnie większego formatu zdjęć lub zrobi Pan najlepiej, przychodząc na konsultację do mojego gabinetu, tylko wtedy będę mógł dokładnie zbadać Pana i ocenić co należy i jak można zrobić, jak Panu Pomóc w tej sytuacji.
Zapraszam na osobistą konsultację nawet teraz aby móc spokojnie omówić szczegóły w celu umówienia konsultacji lub przesłania zdjęć proszę o kontakt
Email: kontakt@drjaworowski.pl
Więcej informacji na stronie internetowej www.drjaworowski.pl
Dr Janusz Jaworowski