Czy przymknięte oczko u noworodka się otworzy?

Witam . Urodziłam dziecko .. miałam wody zielony i zanikało tętno , dziecko przyszło na świat przez cesarskie cięcie .. urodziła się ze spuchnietym oczkiem i wgl go nie otwiera .. leżała na lewym boku w brzuszku .. czy to przez to ? Czy to oczko jej zejdzie ? Czy to przez te wody zielone ??

Lek. Michał Lenard

Noworodek przez większość czasu ma zamknięte oczy. Na pewno nie miało na to wpływu położenie dziecka w macicy podczas ciąży. Sugeruję poinformować o tym pediatrę podczas wizyty patronażowej. Zbada on dziecko i oceni, czy wymagane jest jakieś leczenie. Pozdrawiam!