Czy szybkość myślenia wpływa na poziom inteligencji?

Cz szybkośc myślenie wpływa na poziom inteligencji słyszałem opinie ze tak co mnie zdziwiło. Osbiście gram dużo w gry typu szachy, waracby które rzecz jasna wymagaja od nas myślenie.Jednak mój czas na ruch jest gry jest dłuższy niż większości osób ale z wieloma co gra szybciej wygrywam wiec powstaje pytanie, czy czlowiek, który do takich samych wniosków lub lepszych ale wolniej jest mniej inteligentny od tego co szybciej?

Witam,
zależność pomiędzy myśleniem, czasem reakcji, a inteligencją nie jest taka jednoznaczna. A mianowicie są różne rodzaje i teorie psychologiczne odnoszące się do inteligencji. Jeżeli inteligencja jest różnie definiowana, różne czynniki, funkcje poznawcze wiąże się z tym konstruktem. Odnosząc się jednak do czasu reakcji, to to co Pan słyszał wiąże się zapewne z pomiarem inteligencji. Faktycznie bowiem w części testów służących do pomiaru inteligencji uwzględnia się pomiar czasu, który wpływa na uzyskiwane wyniki.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http:poznacsiebie.pl

Dzień dobry!

Osoby o podobnym poziomie inteligencji mogą mieć zupełnie różne cechy temperamentu i zupełnie różne osobowości, a co za tym idzie - inny styl, tempo działania.

Pozdrawiam!

Witam,

zdecydowanie jest tak, że za inteligencją przemawia właściwa decyzja, a nie to, jak szybko została podjęta. Jeśli chodzi o grę w szachy, to mistrzowie szachowi raczej biją rekordy na jak najdłuższe przemyślenie ruchu, niż jego szybkość – w końcu liczy się wygrana, a nie pochopność decyzji! Nie bez powodu nikt nie daje dodatkowych punktów ani nagród za najkrótszy czas między ruchami w grze.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel