Czy taki ból może być po leczeniu kanałowym?

Dzień dobry.Wczoraj stomatolog zaczął mi robić leczenie kanałowe zęba 4 u góry wyczyścił kanały i założył opatrunek.Czy to możliwe żeby ból był tak silny po leczeniu?Dziąsło bardzo tkliwe.Nie mogę wytrzymać a leki typu nurofen nie pomagają a do tego w nocy doszły mi kołatania serca.Jak sobie radzić z bólem?Dodam że ból zęba byl również przed leczeniem bo był ubytekale nie taki jak teraz.Dziaslo boli aż do końca szczęki i czuję się spuchłam troche.
KOBIETA, 34 LAT 8 miesięcy temu

Leczenie kanałowe powinno odbywać się na jednej wizycie po wcześniejszym szczelnym odbudowaniu zęba kompozytem. Tylko taki leczenie daje szanse na gojenie tkanek. Jeżeli ząb jest nie wypełniony to bardzo często dochodzi do dolegliwości opisanych przez Panią. Jak najszybciej trzeba przeprowadzić leczenie do końca i odbudować zęba protetycznie.