Czy taki pomiar jest bezpieczny?

Witam. Mam rozrusznik serca. Zakupiłam przenośny podręczny rejestrator EKG. Wiem ,że takie aparaty przy rozruszniku należy używać z dużą rozwagą. Mam jednak pytanie czy zakładając elektrody do ciągłego pomiaru mogę czuć się bezpiecznie? Mając stymulator od czasu do czasu mam również robione badanie holterem który nie jest przeciwskazany. Czy dokonując sama takie nagranie jest równie bezpieczne?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wszystko zależy od tego jaki typ uradzenia Pani posiada. Jeśli w instrukcji producent nie wspomina o tym to nie jest to niebezpieczne.