Czy ten pasek na paznokciu może wskazywać czerniaka?

Witam posiadam brązowy pasek wzdłuż paznokcia od ręki, pasek wychodzi od macierzy rośnie wraz z paznokciem i nie schodzi... Czy to może oznaczać czerniaka? Jest jednolitego koloru i ma równy brzegi...

Najbardziej prawdopodobnym rozpoznaniem w tej sytuacji jest onycholiza. Z uwagi na wiele chorób, które mogą objawiać się w ten sposób, sugeruję kontakt z dermatologiem.