Czy ten szum jest normalny?

Witam czy taki jakby szum w uszach u mnie który jest słyszalny od zawsze jak jest cicho jest naturalny? Bo jak normalnie jest dźwięk to nie ma tego wogóle jestem hipochodnrykiem i uważam to za groźną chorobę.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

odczuwanie szumu w uszach podczas ciszy może być zjawiskiem całkowicie normalnym. Zwłaszcza, jeśli szum ten nie trwa zbyt długo, jego natężenie nie jest duże i takie sytuacje zdarzają się sporadycznie. Wówczas nie ma powodu do niepokoju.

Słyszenie szumu usznego w ciszy może również wynikać z przebywania w nadmiernym hałasie w ciągu dnia. Takie zdarzenie ma miejsce, gdy człowiek narażony jest na długotrwały hałas w miejscu pracy lub przez długi czas słucha głośnej muzyki, głównie przez słuchawki. W takich sytuacjach może dojść do uszkodzenia nerwów słuchowych, dlatego należy ograniczyć hałas do minimum.

Aby mieć pewność, że ze słuchem jest wszystko w porządku można wykonać badanie słuchu. W tym celu należy udać się do laryngologa.

Temat szumów usznych poruszony został w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/dzwonienie-szum-w-uszach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.