Czy to normalne, że po miesiącu odczuwam jeszcze taki dyskomfort?

Dzień dobry, miesiąc temu miałam chirurgicznie usuwaną dolną ósemkę. Leczona byłam antybiotykiem z powodu suchego zebodołu. Aktualnie widać, że od boków zebodołu narasta nowe dziąsło, jednak zebodół jeszcze się nie zamknął. Zebodół jest nadal wrażliwy, czuję ból gdy np piję ciepły lub zimny napój, który dostanie się do zebodołu. Czy to normalne, że po miesiącu odczuwam jeszcze taki dyskomfort?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ból po dolegliwości suchego zębodołu może trwać do kilku dni po ekstrakcji zęba, dużo zależy również od stopnia skomplikowania zabiegu usunięcia ósemki. W Pani przypadku, jeżeli czuje Pani nadwrażliwość po miesiącu od leczenia, warto udać się na wizytę kontrolną do stomatologa.

W przypadku wątpliwości specjalista wykona odpowiednie badania i w razie potrzeby zaplanuje dalsze postępowanie.

W linkach poniżej zamieszczam artykuły, z których można się dowiedzieć więcej o ewentualnych powikłaniach po ekstrakcji ósemki:

https://portal.abczdrowie.pl/komplikacje-po-wyrwaniu-osemki

https://portal.abczdrowie.pl/chirurgiczne-usuwanie-osemek-przebieg-zabiegu-wskazania-po-zabiegu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.