Jak mam postępować w takiej sytuacji po usunięciu ósemki?

Miałem usuwanie ósemkę i lekarz przekazał bym nie kichał i nie dmuchał nosa przez 7 dni. Co mam zrobić gdy najdzie mnie kichanie by się tam nic stało. Jak już nie dam rady wytrzymać jak mam kichnąć czy wydmuchać nos?Dziąsło mam zszyte. Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli przeszedł Pan usuwanie ósemki, ważne jest, aby stosować się do zaleceń lekarza i unikać kichania lub mocnego dmuchania nosa przez pierwsze kilka dni po zabiegu.

W przypadku, gdy najdzie Pana potrzeba kichnięcia lub wydmuchania nosa, to należy to zrobić delikatnie i ostrożnie, aby uniknąć powstania nadmiernego ciśnienia w okolicy zęba, który został usunięty. Można również spróbować powstrzymać kichanie, przytrzymując nozdrza palcami i delikatnie zaciągając powietrze ustami.

Więcej informacji na temat ekstrakcji ósemki znajdzie Pan w artykule poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/chirurgiczne-usuwanie-osemek-przebieg-zabiegu-wskazania-po-zabiegu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.