Czy to normalne, że włosy pojawiają się w tym miejscu?

Dzień dobry, dzisiaj rano drapałem się trochę po pupce i wyczułem nie swój włos.. Namierzyłem go i chciałem usunąć, bo pewnie on mnie tam swędział.. okazało się, że sięga niedaleko wgłąb i ostrożnie go wyciągnąłem, bez większych doznań, poza dziwnym uczuciem, jakbym robił kupe.. ja sam mam krótkie, więc jeśli czyjeś jem, to tylko żony.. to już drugi albo trzeci taki znaleziony w tym miejscu.. powtarzam, chodzi o włos wychodzący z odbytnicy, nie rosnący wokół.. wiem, że naturalnie włosy tam rosną, ale chyba w środku nie, prawda? Czy włosy W pupie to coś często spotykanego?
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 3 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Choć znalezienie włosa w odbytnicy może być niekomfortowe i przyprawiać o zaskoczenie, nie powinien mieć Pan powodów do obaw, ponieważ nie rosną one w tym miejscu. Najprawdopodobniej zostały one przez Pana połknięte i są to np. włosy partnerki, co zdarza się nie tylko Panu, ale i również wielu innym osobom - to dość normalne zjawisko, dlatego nie ma czym się przejmować.

Zachęcamy do przeczytania poniższych odpowiedzi udzielonych na pytania o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obgryzanie-koncowek-wlosow

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obecnosc-wlosow-w-stolcu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.