Czy torbiel pajęczynówki wymaga operacji?

Czy Torbiel pajęczynówki wymaga operacji? Podobno to wada wrodzona, mam to w głowie, mam 26 lat...o wielkości jakiejś 42 milimetrów, dzisiaj dowiedziałem się od osoby, że operacja, wcześniej wada wrodzona, jak jest z tym szczerze i naprawdę? Oczekuje szczerej odpowiedzi, a nie z całym szacunkiem skontaktuj się z lekarzem...:(

Witam.

Jeśli torbiel nie daje żadnych objawów i dolegliwości (a np. została wykryta przypadkowo w badaniu wykonywanym z innego powodu) to wymaga tylko obserwacji i badań kontrolnych.

Natomiast jeśli jest to zmiana objawowa, powodująca ucisk na sąsiadujące struktury lub szybko się powiększająca wtedy należy ją operować.

Z CAŁYM SZACUNKIEM - PROSZĘ SŁUCHAĆ ZALECEŃ LEKARZA PROWADZĄCEGO!!! NIE ISTNIEJE LECZENIE PRZEZ INTERNET!!! - w przeciwnym razie szpitale nie byłyby potrzebne!!! zż