Czy w ciąży można stosować płyny do demakijażu?

Witam,mam pytanie odnośnie ciąży i karmienia piersią. Czy w ciąży (3 trymestr) można używać płynów do demakijażu oraz kosmetyków kolorowych do makijażu? Jak to jest w czasie karmienia piersią? Czy wolno wówczas używać kosmetyków kolorowych, płynów oraz robić manicure hybrydowy? (w ciąży nie robię). Co jest zakazane w ostatnim trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystko zależy czy kosmetyki maja jakieś atesty i czy były przebadane u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersia . Osobiście bym odradzał