Czy woda może uszkodzić oczy?

Czy woda z kranu/prysznica moze spowodować jakieś stałe urazy dla oczu?. Jakos 2 tygodnie temu przemyłem parę razy oczy wodą i od tamtej pory jedynie co mam to ból oczu jakby gałek i jak zamykam oczy to mam takie dziwne cos co widzę jakby jakies ciągle powtarzająca sie linia która mija jak otworze oczy i zamkne , rok temu tez po przemyciu miałem tylko zapalenie spojówek ale Teraz ten ból się utrzymuję od 2 tygodni jak się budzę albo idę spać. Dodam ze moja praca jest za biurkiem i łącznie spędzam 8-10h na komputerze i smartfonie czy te dolegliwości są zawiązane z jakimiś infekcjami czy za dużo przy urządzeniach Jestem

Woda nie uszkadza gałek ocznych. Być może przechodzi Pan zapalenie spojówek. Odpowiedzi udzieli Panu okulista, do którego powinien się Pan udać w najbliższym czasie.