Czy wodogłowie może być dziedziczne?

Dzień dobry, Mam pytanie, bo mój mąż urodził się z wodogłowiem (podobno u niego w rodzinie nie stwierdzono takiej przypadłości i u niego to był efekt błędu lekarza podczas narodzin), w wieku 20 lat miał komplikacje i odkleił się nabłonek barwnikowy w oku, więc też dobrze nie widzi z daleka na jedno oko, a trzecia sprawa nie chodzi poprawnie, tzn. jego chłód jest taki jakby kołyszący się (on też jest otyły, więc to może być tego efekt). Bardzo proszę o informację czy te wszystkie przypadłości mogę mieć później podłoże genetyczne, gdybyśmy chcieli starać się o dziecko. Bardzo proszę o pomoc medyczną.

Można podejrzewać dziecięce porażenie mózgowe, do omówienia z Lekarzem Nic nie wskazuje na tło genetyczne ... z Pani relacji... Wodogłowie , stan neurologiczny, ma złożoną etiologię, ważne inne schorzenia towarzyszące . Do pelnej konsultacji, wywiad, badanie, analiza wyników, wskazana kons. okulistyczna , Pozdrawiam i zapraszam